chasible امنیت تلگرام مکالمات تلگرام ک

chasible: امنیت تلگرام مکالمات تلگرام ک استفاده عربستان عربستان، عربستان سعودی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی شرح زیاد کردن قیمت آب و برق تشریح شد

وزیر نیرو گفت: با در نظرگرفتن این که در سبد هزینه خانوار شهری هزینه آب و برق سرجمع تنها از هزینه مصرفی دخانیات کمی زیاد است و از مابقی مصارف کمتر دیده شده است ب

شرح زیاد کردن قیمت آب و برق تشریح شد

شرح زیاد کردن قیمت آب و برق تشریح شد

عبارات مهم : برنامه

وزیر نیرو گفت: با در نظرگرفتن این که در سبد هزینه خانوار شهری هزینه آب و برق سرجمع تنها از هزینه مصرفی دخانیات کمی زیاد است و از مابقی مصارف کمتر دیده شده است بر اساس تصمیم هیات دولت جهت سال ۹۷، هفت درصد به قیمت آب و برق اضافه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، رضا اردکانیان با بیان این که در بخش برق ۵۰ درصد مشترکان کمتر از ۱۴۸ کیلووات ساعت در ماه مصرف می کنند، گفت: ۳۰ درصد دیگر مشترکان بین ۱۴۸ تا ۲۴۵ کیلووات ساعت در ماه مصرف دارند یعنی ۸۰ درصد جمعیت در حد الگوی مصرف هستند.

وی ادامه داد: هر شهروند ایرانی در ماه در هزینه زندگی خود تنها ۱۲۴۷ تومان جهت برق زیاد هزینه خواهد کرد. در بخش آب نیز باید گفت که میزان زیاد کردن بسیار کم است.

شرح زیاد کردن قیمت آب و برق تشریح شد

وی تصریح کرد: به طور کلی در حوزه آب و برق ۵۰ درصد مشترکان هر خانواده حدود ۷۰۰ تومان و ۳۰ درصد مشترکان هر خانواده ۱۷۰۰ تومان پرداخت خواهند کرد یعنی در مجموع جهت هر نفر ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان جمع هزینه آب و برق خواهد شد.

وی با بیان این که تلاش ما این است تا بر اساس سیاست های عمومی دولت به خاص تاکیدات مدیر جمهور، برنامه های خود را با نشانه مدیریت مصرف تنظیم کنیم، گفت: از سال ۵۷ تا آخر ۹۶ ظرفیت تولید ۱۱ برابر پیک مصرف، ۱۵ برابر برق رسانی به روستاها ۱۳ برابر شده است ولی قیمت ثابت قیمت فروش برق سال ۱۳۹۰ کمتر از نصف شده است است که باید این مساله اصلاح شود در غیر این صورت با چالش های زیادی در این حوزه مواجه خواهیم شد.

وزیر نیرو گفت: با در نظرگرفتن این که در سبد هزینه خانوار شهری هزینه آب و برق سرجمع تنها از هزینه مصرفی دخانیات کمی زیاد است و از مابقی مصارف کمتر دیده شده است ب

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: یکی از برنامه های وزارت نیرو این است که امسال از فارغ التحصیلان نخبه و ممتاز کشور در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های فنی و مهندسی و رشته هایی که می تواند به مدیریت مصرف یاری کند همانند علوم اجتماعی استفاده کند.

وی با بیان این که با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و موافقت نهایی مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا موفق شدیم تا تعداد سهمیه ۳۰ نفر در سال از امریه را جهت مشمولین سربازی به ۹۰۰ نفر در سه سال آینده زیاد کردن دهیم. به عبارت دیگر قرار شده است تا در هر سال ۳۰۰ نفر از اوایل تیرماه وارد مجموعه وزارت نیرو و شرکت های زیرمجموعه این وزارتخانه شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت نیرو برنامه ای جهت واردات آب و یا به عبارت بهتر انتقال آب از دریاچه وان جهت دریاچه ارومیه دارد، گفت: با در نظرگرفتن این که احیای دریاچه ارومیه در دولت یازدهم و دوازدهم به ستاد احیا واگذار شده است و ما هم عضو این ستاد هستیم اگر این برنامه در آنجا مطرح شود در دستور کار قرار می گیرد ولی در حال حاضر چنین مساله ای مورد پیگیری نیست.

شرح زیاد کردن قیمت آب و برق تشریح شد

وی درخصوص انتقال آب از دریای خزر و خلیج فارس نیز گفت: طرح های انتقال آب نیز در دست مطالعه واقع شده است است و در زمینه انتقال بین حوزه ای نیز باید گفت: این پروژه تنها در صورت ضرورت جهت تامین آب شرب صورت می گیرد و اگر قرار باشد در نقطه ای نیز این را عملیاتی کنیم حتما قبل از آن مطالعات مورد نیاز انجام خواهد شد.

وی با اشاره به مسئله کم آبی در کشور گفت: امیدواریم با همکاری مردم و عوض کردن شیوه مصرف بتوانیم این مسئله را به آسانی پشت سر بگذاریم که جهت انجام این کار نیز نیازمند گفت وگویی صریح و صمیمی هستیم. لذا در ابتدا مورد نیاز است که جهت انجام این کار از واژه مقابله با خشکسالی استفاده نکنیم و بپذیریم که دیگر کم آبی همزاد کشور است و مورد نیاز است که خود را با این شرایط سازگار کنیم.

وزیر نیرو گفت: با در نظرگرفتن این که در سبد هزینه خانوار شهری هزینه آب و برق سرجمع تنها از هزینه مصرفی دخانیات کمی زیاد است و از مابقی مصارف کمتر دیده شده است ب

وی با اشاره به حمایت اعضای هیات دولت و مدیر جمهور جهت تامین آب شرب و گذر ار شرایط تنش آبی تابستان گفت: نشانه این است که نه تنها تابستان آبی امسال را پشت سر بگذاریم بلکه جهت سال های آتی نیز تدابیر مورد نیاز را از هم اکنون اتخاذ کنیم.

وی با اشاره به اوضاع بارندگی ها گفت: بر اساس آمار ۴۹ سال گذشته، در هر ۱۰ سال میزان بارندگی ها با کم کردن روبه رو بوده به گونه ای که میانگین بارش ها در ۵۰ سال گذشته ۲۵۰ میلی متر ثبت شده است ولی در ۱۰ سال اخیر این میزان تنها ۲۱۷ میلی متر بوده است.

شرح زیاد کردن قیمت آب و برق تشریح شد

به گفته وی، بر اساس آینده نگری شرکت هواشناسی در سال آبی جاری نسبت به سال گذشته و درازمدت حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد بارش کمتری را خواهیم داشت، گفت: اولویت ما تامین آب شرب است لذا جهت این مساله نیز شاخص های مختلفی را در نظر گرفته ایم و صراحتاً می توانیم اعلام کنیم که شاخص جمعیت تحت پوشش آب سالم در کشور عزیزمان ایران یکی از عالی ترین شاخص های دنیا و قابل مقایسه با ایالات متحده آمریکا است.

وی با بیان این که در حال حاضر ۹۹.۰۴ درصد جمعیت شهری و بیش از ۸۰ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش آب بهداشتی سالم قرار گرفته اند، گفت: در سال های گذشته کارها خوبی جهت آب رسانی روستایی صورت گرفته که جهت امسال نیز برنامه هایی را در نظر داریم.

وی درخصوص شرایط استان ها در حوزه منابع آبی گفت: در حالی که میانگین بارندگی ها در کشور حدود ۴۰ درصد کمتر از سال های قبل بوده در بعضی استان ها این تعدد تا ۸۰ درصد کم کردن را ینز نشان می دهد. تا جایی که در استان هرمزگان ۸۰ درصد، سیستان و بلوچستان ۷۰، فارس ۷۰، کرمان ۷۱ درصد و بوشهر ۶۱ درصد نسبت به سال قبل کم کردن بارندگی داریم. البته در بعضی از استان ها اوضاع بارندگی ها قابل قبول است که می توان به استان های آذربایجان شرقی، کردستان و آذربایجان غربی اشاره کرد.

وی تاکید کرد: به همین جهت جهت شهرهای دارای تنش آبی برنامه ریزی های دقیقی را انجام داده ایم. دوشنبه هفته پیش در شورای عالی آب با حضور معاون اول مدیر جمهور گزارش تفصیلی در مورد اوضاع استان ها ارائه شد که به توصیه جهانگیری قرار شد اوضاع هر کدام از شهرهای دارای تنش آبی مورد بررسی قرار بگیرد و این عنوان نیز امروز در دستور کار هیات وزیران قرار گرفت.

وی با اشاره به موجودی سدهای کشور گفت: در حال حاضر به طور میانگین ذخیره سدهای کشور ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته کمتر هست. البته تلاش کردیم تا این اوضاع را مدیریت کنیم ولی قطعا جهت تامین برق دچار مسئله خواهیم شد آیا که سال قبل ۹۳۰۰ مگاوات از سدها برق تولید شد ولی آینده نگری می شود امسال این عدد به پنج هزار مگاوات هم نرسد.

وی درخصوص سهمیه بندی آب گفت: قطعا در بخش های مصرف سهمیه بندی آب خواهیم داشت چراکه اولویت ما تامین آب شرب است لذا در حوزه کم کردن آب کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی و در نظر گرفتن شرایط کشاورزان برنامه هایی را خواهیم داشت ولی جهت جیره بندی آب شرب هیچ تصمیمی نداریم آیا که معتقدیم این راهکار پاسخگو نخواهد بود.

وی تاکید کرد: اگر در بخش کشاورزی ۱۰ درصد بهره وری آب زیاد کردن یابد ما قادر خواهیم بود بیش از آنچ ه در شرب و صنعت آب استفاده می کنیم، آب ذخیره کنیم و شرایط زندگی به صورت پایدارتری ادامه یابد.

وی تصریح کرد: با در نظرگرفتن این که اولویت ما تامین آب شرب و بهداشتی هست، تلاش خواهیم کرد از روش هایی همچون بارورسازی ابرها و استفاده از بخار آب موجود در هوا و تبدیل آن به آب و هر روشی که منجر به تولید آب شود، استفاده کنیم.

وی با بیان این که از محل ۷.۵ میلیارد متر مکعب آب مصرفی ۴.۳ میلیارد متر مکعب پساب تولید می شود، گفت: قطعا پساب مطمئن ترین منبع آب است که در حال حاضر صنایع ما در این راستا گام هایی برداشته است ولی متاسفانه هنوز اول کار هستیم چراکه از ۴.۳ میلیارد متر مکعب پساب تنها توانسته ایم ۱.۲ میلیارد متر مکعب را تصفیه کنیم.

واژه های کلیدی: برنامه | استفاده | بارندگی | شرایط زندگی | برنامه ریزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog