chasible امنیت تلگرام مکالمات تلگرام ک

chasible: امنیت تلگرام مکالمات تلگرام ک استفاده عربستان عربستان، عربستان سعودی

گت بلاگز فضای مجازی آلودگی گوگل پلی به بدافزاری تازه

تعداد زیادی از برنامه‌های فروشگاه اینترنتی گوگل به بدافزار (BankBot) آلوده‌شده‌اند.

آلودگی گوگل پلی به بدافزاری تازه

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوریگروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ این بدافزار جدید، قصد آلوده کردن گوگل پلی (Google Play Store) در سطح گسترده ای را داشت که در حال حاضر متوقف شده است هست. این بدافزار جهت نخستین بار، در آوریل سال 2008 به وسیله محققان امنیتی شناسایی شد و آن را بانک بات «BankBot» نامیدند. تاکنون دست کم 400 برنامه از فروشگاه اینترنتی گوگل به این بدافزار آلوده شده است اند.

عبارات مهم : سیستم
طبق گزارشات امنیتی، بدافزار بانک بات، از طریق لینکی با عنوان «فیلم طنز 2017» به گوگل پلی متصل شده است و هرکس این لینک را دانلود کند، آلوده می شود. گزارشات امنیتی حاکی از آن است که این بدافزار در 8 آوریل شکل تازه ای به خود گرفته و به روزرسانی شده است هست؛ هرچند تمام این ها یک حدس و گمانه زنی است.

این برنامه تا پیش از از بین بردن شدن، بیش از 5000 مرتبه دانلود شده است است.
این ربات (Bot) تلاش می کند تا اطلاعات بانکی کاربر را به دزدی ببرد. مکانیزم حمله این بدافزار بر این اساس است که هنگامی که دانلود می شود، جهت کلاه برداری، بازدیدکنندگان را به جمع آوری امتیاز بیشتر، پیش از از بین بردن آیکون برنامه ترغیب می کند و در ادامه این گونه به نظر می رسد که برنامه از بین بردن شده است هست؛ ولی درواقع برنامه به کار خود ادامه داده و در بعد زمینه کار می کند. بازهم، این همه ماجرا نیست؛ این بات طوری طراحی شده است که صفحه های جعلی بانک ها را به کاربر نشان می دهد و بازدیدکنندگان را تشویق می کند تا اطلاعات کارت های بانکی خود را درون این صفحه های جعلی وارد کنند. به محض اینکه این برنامه اطلاعاتی که نیاز دارد را به دست بیاورد، از طریق سرور کنترل و فرمان (C&C) در اختیار هکرها قرار می گیرد.
تأثیر این بدافزار این گونه است که مغز متفکر پشت این بدافزار از (DexProtector) استفاده کرده هست، تا محققان امنیتی نتوانند تأثیرات دقیق آن را متوجه شوند. جهت یافتن تأثیرات این بدافزار نیاز است تا محققان از طریق روش های دکس پروتکتور به جستجو به پردازند.
به دست آوردن اطلاعات سرور و اجرای برنامه ها کار آسانی نیست درحالی که بخش زیادی از برنامه های آسیب دیده هنوز بازیابی نشده اند. دکس پروتکتور، یک سیستم امنیتی جهت برنامه های کاربردی سیستم عامل اندروید هست، که از اطلاعات و فایل های کتابخانه ای استفاده شده است در درون آن برنامه حمایت می کند و از مهندسی معکوس و کرک برنامه های طراحی شده، جلوگیری می کند.
در طراحی این بدافزار هم از این سیستم استفاده شده است که کار را جهت محققان امنیتی بسیار سخت کرده است.
لذا در وقت استفاده از فروشگاه های اینترنتی بزرگ مانند گوگل پلی باید دقت مورد نیاز را به خرج داد و مراقب حملات بدافزاری بود، لیکن ممکن است به آسانی اطلاعات مهم کاربر به دزدی رفته و امکان پیگیری هم فراهم نباشد.
منبع: سایبربان
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سیستم | طراحی | محققان | برنامه | دانلود | اطلاعات | بدافزار | کاربردی | استفاده | اطلاعات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog