chasible امنیت تلگرام مکالمات تلگرام ک

chasible: امنیت تلگرام مکالمات تلگرام ک استفاده عربستان عربستان، عربستان سعودی

گت بلاگز فضای مجازی افشاگری مدیرعامل خبر رسان تلگرام راجع به امنیت واتس اپ!

پس از مسدود شدن خبر رسان تلگرام صوتی در ایران، پاول دوروف در پیامی تلگرامی، راجع به مکالمه صوتی و تأمین امنیت در آن توضیحاتی ارائه داد.

افشاگری مدیرعامل خبر رسان تلگرام راجع به امنیت واتس اپ!

به روایت گروه خبری حوزه دریچه فناوریگروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛; بیش از سه سال است از عمر خبر رسان تلگرام می گذرد؛ سرویس خبر رسانی که طبق گفته مدیرعامل آن، تنها در کشور عزیزمان ایران 40 میلیون کاربر دارد که به طور فعال از آن استفاده می کنند.

عبارات مهم : امنیت
پاول دوروف می گوید: این خبر رسان در کشورهایی مانند عربستان، چین و عمان به طور کامل فیلتر است و امکان دسترسی بازدیدکنندگان به آن کاملاً مسدود می باشد.

دوروف در پیامی که به تازگی در کانال خبر رسان تلگرام خود منتشر کرده به همین عنوان اشاره داشته و ضمن مقایسه تأمین امنیت در خبر رسان واتس اپ و خبر رسان تلگرام اظهار کرده است که اکثر سرویس های ارائه دهنده خدمات این چنینی، علی رغم آنچه که ادعا می کنند، ناقض حریم شخصی بازدیدکنندگان هستند.

تشخیص اینکه آیا خبر رسان تلگرام آنگونه که مدیر آن می گوید تأمین کننده امنیت و حافظ حریم شخصی بازدیدکنندگان است یا نه برعهده نهادهای مربوطه است ولی شنیدن این سخن از زبان پاول دوروف جالب است که “رقبای ما با ادعای داشتن امنیت، در واقع شاید وارد بزرگترین پرونده کلاهبرداری و تقلب در تاریخ بشریت شده است باشند”.

به گزارش گروه تحریریه سایت، دوروف در خبر خود اینگونه آورده است که:

“همانگونه که شنیده اید، ما به تازگی تماس صوتی کدگذاری شده است را در خبر رسان تلگرام فعال کردیم. استفاده از تماس صوتی بسیار راحت است و با بهره گیری از یادگیری ماشینی به مرور وقت اصلاح می یابد.

شخصاً، به ندرت با تلفن صحبت می کنم. زمانی که در روسیه زندگی می کردم، شروع کردم به ترک عادت مکالمات تلفنی. این عادت از سالها پیش که مسکو را ترک کردم با من ماند، ولی الآن شاید دوباره بخواهم از طریق تماس امن تلگرام، مکالمات صوتی با تیم کاری و اعضای خانواده ام را از سر بگیرم.

متاسفانه، در حال حاضر همه مردم دنیا نمی توانند از خبر رسان تلگرام استفاده کنند، در کشورهایی مثل عربستان سعودی، ترافیک خبر رسان تلگرام به منظور منع استفاده از آن، محدود می شود. در کشورهای دیگر مثل چین و عمان، خبر رسان تلگرام کاملاً مسدود شده است است.

در ایران، کشوری که 40 میلیون کاربر فعال دارد. در سه سال و نیمی که از عمر خبر رسان تلگرام می گذرد ذره ای از اطلاعات بازدیدکنندگان به شخص ثالثی ارائه نشده است.

از طرف دیگر سرویس هایی مانند واتس اپ در کشورهایی مثل ایران، چین و عربستان سعودی یا کشورهایی با تاریخچه سانسور، با مسئله فیلتر مواجه نیستند. عنوان این است که واتس اپ و شرکت مادر آن یعنی شبکۀ اجتماعی فیس بوک با اعتماد کاربر تجارت می کنند تا سهم ارزش را در بازار زیاد کردن دهند.

این ادعا که واتس اپ و اشخاص ثالث خبر های شما را نمی خوانند یا به مکالمات تان گوش نمی کنند، کاملاً دروغ هست. واقعیت این است که واتس اپ، هم می تواند به مکالمات تان گوش کند و هم خبر هایتان را بخواند چون قادر است به طور نامحسوس کلیدهای کدگذاری را در 99.99 درصد از کاربرانش عوض کردن دهد.

علاوه بر این اشخاص ثالثی همچون گوگل یا اپل به chat history اکثر بازدیدکنندگان واتس اپ دسترسی مستقیم دارند و از آنجا که این اشخاص ثالث با همه کشورها سروکار دارند اطلاعات بازدیدکنندگان می تواند به همه جای دنیا سرازیر شود.

رقبای ما با ادعای داشتن امنیت، در واقع شاید وارد بزرگترین پرونده کلاهبرداری و تقلب در تاریخ بشریت شده است باشند.

در مقابل، خبر رسان تلگرام از طریق کدگذاری دوطرفه (end-to-end encryption) امنیت این خبر رسان را به طور کامل تأمین کرده و کلیدهای کدگذاری مناسب، در بخش های متفاوت توزیع شده است هست. این ساختار کمک می کند تا دیتای ابری شما در هنگام ذخیره شدن در گوگل، فیسبوک و اپل، صد برابر زیاد پشتیبانی شود و امن تر باشد.

عجیب نیست اگر دولت ها یا رگولاتورها از وجود خبر رسان تلگرام خوشحال نباشند. این را می دانم که محدود بودن دسترسی به خبر رسان تلگرام یا بخش هایی از آن اصلا خوب نیست، ولی گاهی اوقات بهتر است یک سرویس ارتباطی را به طور کامل کنار بگذارید تا اینکه بخواهی با تردید در مورد امنیتش [اشاره به واتس اپ و استفاده از دیتای بازدیدکنندگان جهت داده کاوی] از آن استفاده کنید”.

منبع: سیتنا
انتهای پیام

واژه های کلیدی: امنیت | تلگرام | مکالمات | تلگرام ک | استفاده | عربستان | عربستان، | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog